Вимоги по кредитам

Офіційний торговий майданчик Українська універсальна біржа, яка отримала акредитацію в державній системі Прозоро, є незаперечним лідером за кількістю користувачів і проводження аукціонів. Одним із провідних напрямків тендерів представлених на даному сайті www.uub.com.ua є купівля-продаж державного, комунального майна, а також продаж активів неплатоспроможних банків. Спираючись на законодавство України відступу права вимоги за кредитним договором фізичної або юридичної особи здійснюється завдяки державній системі Прозоро.

Всі представлені на Українській універсальній біржі лоти, можна купувати бо торговий майданчик має акредитацію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, які проводять аукціони. Завдяки цьому біржа, яка працює протягом двадцяти двох років також підключена до бази даних системи Прозоро. Саме з цього на сайті публікуються аукціони в яких в якості лоту виступає всі пропозиції ліквідованих банків по праву вимоги за кредитним договором.

Особливості продажу права вимоги за кредитним договором

Всім користувачам, які зареєстровані на офіційному сайті Прозоро і цікавляться можливістю придбати право вимоги за кредитним договором, варто знати:

  • викупити право на вимогу згідно з кредитною угодою може як фізична так і юридична особа.
  • кредитну заборгованість заборонено викуповувати безпосередньо боржнику, а також його поручителю або банку, який знаходиться в стані ліквідації.
  • відступлення права вимоги по кредиту — це процедура, яка має на увазі заміну кредитора.

В даному варіанті тендера проводиться не звичайний аукціон, а голландський, коли початкова ціна знижується покроковою системою. Загальноприйнята кількість кроків в таких аукціонах дорівнює вісімдесяти.

Як викупити право вимоги?

Для того щоб брати участь в будь-якому електронному аукціоні необхідно стати користувачем Української універсальної біржі яка розташована за адресою https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/prava-vimogi-za-kreditami/. Для цього необхідно пройти стандартну процедуру авторизації. Тільки після того як авторизація пройде успішно і новий користувач отримає доступ в особистий кабінет можна подавати заявку на вибраний тендер. Відступлення права вимоги по кредиту на користь іншої фізичної особи або юридичної відбувається наступним чином:

  • вибрати потрібний аукціон з усіх запропонованих на офіційному сайті у відповідному розділі.
  • дуже ретельно вивчити всі вимоги, які прописані в тендері. Особливу увагу варто звернути на своє право грошової вимоги та суму гарантованого платежу, а також список активів.
  • подати заявку на участь в торгах, а також заплатити гарантований платіж, який становить від п’яти відсотків від початкової ціни.
  • важливо під час проведення аукціону мати доступ в інтернет, оскільки необхідно робити ставки.
  • чекати результати торгів. Переможець зобов’язаний підписати певний протокол і договір з продавцем, а також оплатити вартість лота в повному обсязі.

На офіційній сторінці українській універсальній біржі можна купити за допомогою аукціону: дебетову заборгованість за товари, послуги та виконану роботу; майнові права згідно з кредитною угодою; кредитний портфель, який може включати права вимоги за кількома договорами одночасно. Також можуть бути кредити з забезпеченням, наприклад нерухомістю, і без забезпечення.

Завдяки системі Прозоро користувачі сайту мають можливість проконсультуватися не лише з технічних, а й з юридичних питань у кваліфікованих фахівців, з усіх питань, які стосуються тендера.