Товарна біржа

Товарна біржа, яка носить назву «Українська енергетична біржа» є інтернет-портал, створений для того, щоб здійснювати в межах України та за допомогою міжнародних фірм, торгівлю енергетичними ресурсами та носіями, яка відбувається на ринках електроенергії. Уся інформація стосовно торгової діяльності постійно оновлюється та завжди розміщується на офіційному сайті www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/, який для безпеки приєднаний до системи Прозорро. Ця біржа є інтернет-майданчиком на якому можуть зареєструватися, як виробники, так і постачальники енергії, тобто фізичні та юридичні особи-підприємці.

Сьогодні на біржі «Українська енергетична біржа» різноманітні операції здійснюють більше тисячі компаній. У торгах беруть участь багато маленьких користувачів, які є підприємцями, так і компанії мирового рівня, світові трейдери та державні підприємства, наприклад: Trailstone, Trafigura, AOT Energy, JKX Oil & Gasplc, АТ «Укргазвидобування», АТ « Укртранснафта », ПрАТ« Укргідроенерго », ДП« НЕК Укренерго », ТОВ« ГПК Нафтогаз Трейдинг» та багато інших гідних організацій.

Щоб завжди мати оновлені результати торгів треба користуватися офіційною сторінкою Української енергетичної біржі ueex.com.ua та оформити підписку на всі оновлення які публікуються на сайті. Основною ціллю української енергетичної біржі є формування державних фінансових показників, які будуть використані для адекватної оцінки вартості енергоресурсів. При цьому повинно братись до уваги забезпечення гідного рівня ліквідності та використання інструмента біржі. Все це разом дозволяє боротися з різноманітними корупційними схемами та не допускає безконтрольне подорожчання енергоносіїв. Сьогодні Українська енергетична біржа — це єдине джерело, продажу природного газу по оптимальній вартості.

Щоб користувачу було зручно користуватися офіційною сторінкою, розробники створили спеціальні фільтри, завдяки яким можна знайти необхідну інформацію.

По-перше, треба вибрати число, місяць та рік, або вказати діапазон дат. Та є можливість вибрати один з напрямків, а саме:

  • Електрична енергія.
  • Нафтопродукти.
  • Природний газ.
  • Скраплений газ.
  • Укргазвидобування.

Середньозважена вартість природного газу

Для того, щоб розрахувати середньо-зважену вартість енергетичного ресурсу необхідно поділити загальну вартість на торговельний майданчик з урахуванням податків купівлі-продажу окремого ресурси на суму об’ємів купівлі-продажу окремого ресурси згідно з висновками всіх укладених угод на Українській енергетичній біржі за весь час реалізації.

Так на момент початку 2017 року, а саме січня місяця середньо-зважена вартість природного газу з урахуванням податків, була 8 330,00 грн за тисячу кубометрів, на січень 2018 року вартість складала 9 683,94 грн за тисячу кубометрів, в січні 2019 року вартість була 9 822,93 гривень за тисячу кубічних метрів. На січень 2020 року вартість природного газу становить 5 005,27 грн за тисячу кубометрів.

Міністерством економічного розвитку та торгівлі України була рекомендована спеціальна формула, завдяки котрій в період визначення середньої вартості природного газу до уваги беруться біржові котирування. Рекомендовану міністерством формулу можна знайти на офіційному сайті. Завдяки законодавству та рекомендованій формулі, при зміні вартості енергетичного ресурсу, через Українську енергетичну біржу та систему Прозорро, зміна вартості проходить в певних рамках ринкової вартості.