Якою може бути мета участі в тендері

Участь в державних закупівлях – це не такий простий та вигідний процес, як ви б могли подумати на перший погляд. Якщо дивитись на досвід більш серйозних компаній, які мають велику кількість проектів, то в вони навряд будуть звертати увагу на якісь тендерні оголошення. 

Тут все досить просто й відповідь лежить на поверхні. Основна вимога визначення переможця в тендері – це економічна вигода. Що стосується більш глобальних компаній, то вони ставлять собі за завдання – максимальний прибуток. Відповідно, їм немає ніякого сенсу по заниженій вартості виконувати державні та комунальні замовлення.

Що стосується фірм-новачків в сфері державних закупівель та бізнесу в цілому, то вони завжди зацікавлені в тому, щоб брати участь в тендерах. Для того, щоб отримати таку можливість, вони попередньо знаходять електронний майданчик та проходять на ньому реєстрацію. Українська універсальна біржа – це один з перевірених часом сервісів. Користуючись послугами сайту tender.uub.com.ua, можна бути цілком впевненим в тому, що ви отримаєте абсолютно рівні умови та можливість поборотися за перемогу в боротьбі з прямими конкурентами.

Які завдання ставлять перед собою компанії, відправляючи заявку на участь в тендері

Відповідь на це питання не є досить зрозумілою, так как вміщує в собі декілька пунктів. Не завжди учасники державних закупівель ставлять перед собою лише одну задачу.

Окрім самого стандартного пункту під назвою “Перемога”, це ще може бути:

  • Бажання зібрати достатньо інформації про те, що на конкретному відрізку часу відбувається на ринку. Тобто, мова йде про пошук інформації про сам ринок, замовників, постачальників та інших дійових осіб;
  • Популяризація фірми – для того щоб підвищити популярність компанії, деякі учасники намагаються зробити це шляхом прийняття участі в тендерах. Виконання декількох таких замовлень – це чудова можливість напрацювати певне портфоліо;
  • Визначення конкурентоспроможності – беручи участь в державних замовленнях, ви маєте можливість особисто визначити, наскільки компанія є конкурентною відносно інших подібних фірм.

Навіть цих декількох моментів вже достатньо для того, щоб говорити про те, що участь в тендерах фірми можуть приймати з самих різних причин. Що стосується їх доцільності – це вже інше питання, яке потребує особливого розгляду.