Особливості процедури земельних аукціонів в Україні

Для того , щоб встановити особливості земельних аукціонів потрібно зауважити ,що чинний закон України передбачає декілька варіантів для придбання земельної ділянки. Щодо землі, яка знаходиться у приватній власності ,то для купівлі землі необхідно зробити наступне: укласти договір, який забезпечує перехід права власності, з користувачем ділянки. Крім того треба обов‘язково дотримуватися всіх вимог цієї процедури. Землі державної власності придбати буде більш проблематично ,бо за визначенням ділянки, які належать державі зобов‘язані продавати на конкурентній основі. Це означає, що можливе проведення або аукціону, або конкурсу. Різниця між аукціоном та конкурсом полягає у тому, що на аукціоні переможцем стає той, хто пропонує найбільшу кількість грошей за конкретну земельну ділянку. Навпаки, це той, хто  запропонував найефективніше використання ділянки. Виняток-купівля ділянки, яка належить державі та, крім того, на якій є  об‘єкти покупців.  

Наразі можна придбати ділянки, котрі відповідають наступним критеріям:

  • наявність на землі об‘єктів нерухомості, які належать покупцям;
  • наявність тих документів, які підтверджують дозвіл на користування ними(наприклад, договір ренти землі, або договір на тимчасове користування цією землею)
  • надання деякої землі для користування згідно з розпорядженнями міської ради
  • узгодження розташування об‘єктів згідно з рішеннями міської ради 

Більш детальна інформація щодо особливості процедури можна знайти за посиланням:https://megasale.com.ua/auktsiony-po-zemli-skoro-startuyut-v-ukrayini/ .

Методи проведення земельних аукціонів

В Україні частіше за все проводять аукціони, бо це набагато вигідніше з точки зору економіки. Гроші від проведення аукціонів йдуть до доходів відповідних бюджетів. Дуже привертають увагу аукціони у великих містах України, бо це вкрай добрі ділянки для того ,щоб робити інвестиції, а саме ,будова з метою підприємницької роботи. Ці ділянки створені для того, щоб великі інвестори, які в силах створювати успішні бізнес-проекти. Якщо ви збираєтесь купляти земельну ділянку за допомогою аукціону, це свідчить про те, що ви значно збережете свій час, бо в іншому разі купівля землі може займати більше року часу. Треба зауважити, що важливим фактом є то, що придбання земельної ділянки на аукціоні-це лише первинна справа. Така ситуація відбувається через те ,що ділянка порожня від прав на майно для третіх осіб, бо вона була передана для користування, крім того ще й для оренди, а єдиним користувачем є держава. Купівля землі на аукціоні в перший раз знижує риск того, що надалі його законність буде оскаржена.

У разі, якщо земля, яка була куплена за допомогою аукціону, раніше передавалась у власність, то в цьому разі немає жодних підстав для того, щоб власник зажадає її у набувача. Саме це пов’язано з тим , що майно, яке було незаконно відраховано з володіння, може бути витребуване власником тільки у разі, якщо це визначених відповідним законом. Так, наприклад, згідно з статтею 388 Цивільного кодексу України (ЦК), законний власник у будь-якому разі може витребувати своє майно, але тільки у беспринципного  покупця або у добросовісного набувача, до  якого майно перейшло за безкоштовним договором, що в цілому неможливе та не властиво для земельних аукціонів.