Нові сервіси від УЕБ щодо ціни на електроенергію

Товарна біржа «Українська енергетична біржа» запровадила запуск двох нових сервісів з етою надання допомоги в розрахунках ціни на електроенергію. Це надає також можливість оцінити ліквідність ринку двосторонніх договорів.

На сьогодні, ознайомитись із цінами можливо на сайті товарної біржи, перейти на котрий можливо за посиланням www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsina-elektroenergii-na-ueb-dzherela-danih-ta-ostanni-tendentsi/. Ще в листопаді 2020 року, на товарній біржі було оприлюднено інформацію щодо ціни на електроенергію за торговими зонами.

На цьому графіку було зображено середньозважену ціну на електроенергію, як розраховувалась за типами графіків та періодами постачання. Окрім того, цю інформацію можливо було не лише читати, а й оприлюднювати на своїх ресурсах та сайтах компаній.

Середньозважені ціни за типами графіку постачання

Товарна біржа УЕБ запропонувала своїм клієнтам отримати доступ до середньозважених цін та обсягів, котрі виводяться по періодах постачання та відповідно до графіків. За допомогою цих цін можливо проаналізувати динаміку цін на ринку двосторонніх договорів.

Для початку користування сервісом, варто перейти на сайт УЕБ. Після цього обрати біржові котирування і електричну енергію. На екрані з’явиться червона кнопка із наданням доступу до середньозважених цін за типами графіку постачання.

Цей сервіс розраховує ціни кожного дня та змінює інформацію у підсумковому документі. До уваги беруться всі проведені за цей період аукціони з торгів електроенергією. Окрім того, варто враховувати аукціони з використанням інструмента для торгівлі електроенергією, такого як торги коефіцієнтами.

При внесенні позиції на аукціон, ініціатор самостійно визначає до якої саме формули розрахунку ціни відбувається  прив’язка. Тому, розрахунок середньозважених цін за періодами постачання, з використанням коефіцієнтів відбувається після опублікування цін відповідного періоду, до якого була здійснена прив’язка.

На кожен день формується одна середньозважена ціна. Система визначає періоди, котрі збігаються та форму ціни по типам графіку. Цей файл становиться доступним для скачування помісячно.